Kniha návštev

Titulok: poďakovanie Vložil: admin Dátum: 21.04.2014

Ďakujem všetkým za pozitívne a povzbudivé slová :) Teší ma, ak sa Vám tieto stránky páčia a našli ste na nich niečo nové a zaujímavé.
Michal Babnič

Titulok: Re:poďakovanie Vložil: Tomičová Ildikó Dátum: 03.01.2015

Dobrý deň, prajem
Zacnelo sa mi po Istebnom, kde som vyrastala v kaštieli. Pri prezeraní fotografií som natrafila na Vašu stránku. Ani si neviete predstaviť, ako sa mi rozbúchalo srdiečko. Nemám nič spoločné so Zmeškalovcami, ale veľmi rada a s nadšením som si prečítala všetko, čo ste určite veľmi pracne a svedomite nazhromaždili. Pri čítaní som sa tak trošku vrátila do svojho detstva. Pamätám sa , keď som mala asi 15 rokov, bolo to v lete, objavil sa krásny starší vysoký pán, ktorý si so slzami v očiach prezeral kaštieľ Čilagyovcov. Hovoril po maďarsky a veľmi ďakoval, že sa dožil chvíle, kedy sa mohol prísť pozrieť, lebo už nedúfal, že kaštieľ bude ešte stáť. Bol veľmi šťastný a prekvapený, že je v takom stave ako ho uvidel. Je naozaj výborné, že ste založili túto stránku, lebo ešte potešíte veľa srdiečok. Ďakujem Vám, pán Michal a prajem ešte veľa úspechov pri ďalšej práci.

Titulok: rod Zmeškal Vložil: Mayer Elod Dátum: 19.04.2014

Miško, ďakujem v mene vetvy Mayer za peknú prácu

Titulok: Zmeškal Vložil: Ján Meško Dátum: 26.03.2014

super článok.

Titulok: Morava Vložil: Martin Zmeškal Dátum: 25.03.2014

Dobry den, narazil som na vasu stranku celkom nahodov. Pochadzam z rodu Zmeškalovcov, mame zmapovany rodokmen do 16-17storocia - mozno viac ale o tom by vedel rozpravat moj starky. Tymto ste mi vnukli myslienku, ze sa na to musim sam viacej pozriet - pripadny email ak by ste ma chceli kontaktovat: zmeskal@pevas.sk

Titulok: konečne niekto kto sa venuje i tejto rodine Vložil: narantsetseg Dátum: 22.03.2014

Pán Michal som nesmierne potešená, že sa našiel niekto, kto sa venuje i tejto vzácnej grófskej rodine. Priznám sa, že ani ja som ešte všetko neprečítala, ale moje nadšenie je také veľké, že musím reagovať na vašu skvelú prácu touto formou. Medzi spriaznené rody treba spomenúť i rodinu Prónaiovcov a hlavne z ich rodu je dôležitá Otília, I to ako uviedol v jednej zo svojich prác pán profesor Drenko, že boli spolu s ostatnými grófmi z Novohradskej župy spoluzakladateľmi, a takpovediac sponzormi výstavby evanjelického kostola v Lučenci. A snáď na zaver spomeniem, že za minulej doby bol jeden z potomkov rodu úradne- písomne vyzvaný, aby si prevzal dedičstvo a to Oravský podzámok. Ale nakoľko išlo o chudobného potomka, a nemal peniaze na financovanie nehnuteľnosti svojho dedičstva sa tak vzdal v prospech štátu. Želám Vám mnoho úspechov v bádaní.

Titulok: Re:konečne niekto kto sa venuje i tejto rodine Vložil: admin Dátum: 21.04.2014

Ďakujem za pozítivne slová a veľmi ma potešilo Vaše nadšenie. Dúfam, že bude pre Vás zaujímavé aj to čo Vám ešte ostáva dočítať. A budem vďačný za informácie, ktoré máte o rode Prónai a ktoré by som potom rád, s Vaším súhlasom, odprezentoval na www.zmeskal.sk. Ak súhlasíte, pošlite mi ich, prosím, na kontakt uvedený na týchto stránkach. Ďakujem :)

Titulok: Nádherné a hodnotné Vložil: Eva Krajčovicová Dátum: 20.01.2014

Michal si obdivuhodný, za týmto dielom vidím kus poctivej práce, ktorá si vyžiadala určite veľa času, trpezlivosti, bádania a umu. Blahoželám, máš právo byť na seba hrdý :-)

Titulok: Úžasná práca Vložil: Katarína Strážky Dátum: 14.01.2014

Michal ďakujem veľmi pekne za informáciu o tomto webe ako aj rode Zmeškal, je to úžasná práca, blahoželám...:)

Titulok: ešte som všetko neprečítala... Vložil: Katka R Dátum: 06.01.2014

Dík Miško, je to zaujímavé, ďalej na tom pracuj.

<< 85 | 86 | 87 | 88 | 89

Pridať nový príspevok